Klasické dřevěné ploty mohou být velmi krásné, ale bohužel ne na dlouhou dobu. Deštivá jara, horká léta a mrazivé zimy si brzy vyberou svoji daň. Dřevo začíná dříve či později ztrácet svoji barvu, deformuje se a hrozí napadení dřevokazným hmyzem či hnilobou.  Kvalitní ploty z dřevoplastových polymerů odolají mrazu, dešti, vodě, slunci, dřevokaznému hmyzu či hnilobě. Váš plot bude i po několika letech stejně krásný a to bez neustálého natírání a napouštění ochrannými prostředky.

 

Plotové dílce jsou vyrobeny z WPC materiálu (WoodPlasticComposite - dřevoplast), jenž se skládá z polyetylenu (40%) a přírodní dřevité směsi (60%). Toto složení zaručuje zdravotní nezávadnost, protože neobsahuje žádné PVC, jako některé levné napodobeniny. PVC dává materiálu sice pevnost, ale zároveň získává značnou křehkost, takže při venkovním použití je velmi omezena jeho životnost.

 

Komponenty WPC se vyrábí tzv. extrudací, což lze vyložit jako vytlačování pod tlakem a teplotou.

Díky složení a způsobu výroby získají produkty dlouhou životnost, stálobarevnost, jedinečný vzhled a ochranu proti plísním a hnilobě. Právě proto je na výše uvedené vlastnosti 15 let záruka.

 

Díky jednoduchosti, variabilitě a barevné škále WPC materiálu budou Vaše ploty působit jedinečně a poutavě. Jsou vkusným doplňkem okolí Vašeho domu a zahrady. Zároveň, podle typu montáže, mohou být použity i jako zástěny pro větší soukromí. Jejich bezúdržbovost zajistí každé rodině čas na koníčky a odpočinek.

moderni plot.JPG